Сума ремонтних робіт у медзакладі складає 5,8 млн гривень. 

У селі Руська Лозова відновлюють амбулаторію, яка зазнала значних руйнувань внаслідок збройної агресії РФ у травні та серпні 2022 року.  Наразі бригада виконує тут покрівельні роботи. Також заново довелося перекласти стіну, розбиту снарядом. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації. 

Медики у селі відновили роботу вже з січня 2023 року, а повернутися до вцілілих приміщень амбулаторії змогли лише в травні. Зараз тут приймають сімейний лікар та дві медичні сестри.

«Найчастіше звертаються люди похилого віку з хронічними захворюваннями, які проживають у селі. На сьогодні у нас вистачає медичних препаратів завдяки гуманітарній допомозі. До того ж у нас є кілька генераторів, Starlink, зарядні пристрої. Ми функціонуємо в повному режимі», – розповіла сімейна лікарка Світлана Козак.

Сімейна лікарка амбулаторії в Руській Лозовій / Фото: ХОВА

Також у медзакладі проводять відновлювальні роботи електро- та водопостачання. Загалом, як розповів перший заступник начальника Харківської РВА Володимир Усов, у Руській Лозовій було пошкоджено близько 70% будівель.

«У селі багато зруйнованих об’єктів, оскільки тут йшли запеклі бої. Руська Лозова – один із перших населених пунктів, який було визволено від окупантів. Його визволили 29 квітня 2022 року. Зараз тут уже відновлено електромережі на 80%», – прокоментував Володимир Усов.

Довідка

Село Руська Лозова розташоване за 5 кілометрів від Харкова і  було окуповане на початку вторгнення. Звільнили його 29 квітня 2022 року. Руська Лозова дуже постраждала від російських військових, які пошкодили або знищили 70% цивільної інфраструктури та 90% електромереж. Поступово у селі відновлюють усю пошкоджену інфраструктуру.

Читати також:

  • На відновлення зруйнованих армією РФ медзакладів виділено понад 3 млрд грн.
  • Компенсація за програмою єВідновлення на Харківщині складає понад 229 млн грн.