Понад 400 тисяч примірників книжок українською мовою вже передані волонтерським центрам в українських містах та країнах Європи, де зараз проживають переселенці.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Утім понад трьох мільйонів дітей України ще потребують книжки та підручники. 

Проєкт «Українським дітям – українську книгу»  створена для того, щоб діти, які були вимушені переселитися через війну росії в Україні, могли безкоштовно отримати підручники, навчальні посібники та художню літературу.

Акція триває, наразі в Польщі планують створити логістичний центр, в який будуть доставляти книжки та підручники, щоб далі передавати сім’ям біженців. Це дасть змогу централізовано вивезти книжки за кордон та сприятиме швидкому виконанню запитів з європейських країн щодо потреб в українській книзі та спрощенню логістики.

У МКІП зазначили, що з початку акції українські видавництва передали близько 1 мільйона примірників друкованої продукції.

  • Харківський літмузей збирає книжки для дітей з деокупованих територій. Проєкт називається «Після окупації. Книжки для дітей». До нього можуть долучитися видавництва, читачі, громади, книгарні та кожен, хто готовий придбати і передати книжки дітям.