Сім’ю Столпакових та Жихарєвих, які загинули від російського авіанальоту, поховали на міському цвинтарі в Ізюмі.
Відійшовши з Харківщини, російська армія залишила після себе масові поховання тих, хто не зміг пережити окупацію. На одному з них в Ізюмі після звільнення міста знайшли 447 загиблих: частина була похована у братських могилах, на тілах інших — сліди після катувань. Серед тих, хто помер через російську агресію — родина з восьми людей.
9 березня 2022 року росіяни зруйнували будинок, в підвалі якого ховалися цивільні мешканці. Під руїнами тоді загинуло 50 людей.
Під час окупації російські військові не дозволяли підходити до руїн будинку. Галина Жихарєва щодня впродовж півтора місяця приходила на Першотравневу, 2, аби знайти рідних.
На початку квітня 2022 року місцеві за допомогою найпростішої техніки та комунальних служб почали розбирати завали. Тоді з-під руїн витягли тіла вісьмох рідних для неї людей. Їх було важко впізнати: настільки сильно обвуглилися.
У п’ятиповерхівці на Першотравневій жили чотири покоління родини — 49-річний син Олександр Жихарєв, його 69-річна теща Людмила Сокол, 49-річна дружина Тетяна, їхня 31-річна донька Олена Столпакова та її 33-річний чоловік Дмитро Столпаков з двома дітьми — 5-річною Олесею та 8-річною Олександрою — та друга донька 13-річна Марія Жихарєва.
Про справжню масштабну трагедію стало відомо дещо пізніше, коли виявили, що у могилах з хрестами й табличками спочивали шестеро загиблих. Однак, двох осіб – онучку Марію і невістку Тетяну – Галина не змогла ідентифікувати. Їхні понівечені тіла дістали останніми, тому їх спочатку ховали у безіменних могилах під номерами.
Галина Жихарєва здавала ДНК для експертизи, щоб слідчі могли ідентифікувати всіх членів родини коли проводили ексгумацію на цьому цвинтарі, так само як і родичі інших загиблих, похованих у лісі на околицях Ізюма.
Читайте також: ”Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною”: віцемер Ізюма Володимир Мацокін».
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!