Вчені стверджують, що згідно із супутниковими знімками, зробленими Європейським космічним агентством (ESA), айсберг відколов льодовик острова Пайн-Айленд (PIG) на краю Антарктиди.

За словами вчених, після попадання в воду айсберг почав розколюватися на більш дрібні частини. «Те, що ми спостерігаємо, є одночасно прекрасним і жахливим. З отриманих знімків видно, що льодовик різко реагує на зміну клімату», – заявив представник Європейського космічного агентства  Марк Дрінкуотер.

І це великий. Більш ніж на 300 квадратних кілометрів айсберг був майже такого ж розміру, як Харків, хоча і дуже швидко роздрібнився. Нагадаємо, що розмір Харкова становить – 350 км².

Відколовся Льодовик

«З цих знімків видно, що льодовик острова Пайн різко реагує на зміну клімату», – додав Марк Дрінкуотер.

Хоча відкол айсбергів від льодовиків є природним процесом, Дрінкуотер ясно дав зрозуміти, що швидкість танення, яка спостерігається в Західній Антарктиді, вище, ніж всі, що спостерігається в супутникової записи.

«Дисбаланс» в льодовикової системі, який означав, що вплив потепління, теплої води в океані і зменшення кількості снігопадів не дозволяла льодовику поповнюватися.

Льодовик острова Пайн-Айленд разом з сусіднім льодовиком Туейтс ефективно діють як артерії, що з’єднують західний антарктичний крижаний покрив з океаном. За даними НАСА, в регіоні досить льоду, щоб підняти глобальний рівень моря на 1,2 метра.

Теги:

#Антарктида #відкол #глобальне потепління #Клімат #Льодовик #НАСА #Пайн-Айленд