14 липня Кабінет Міністрів затвердив список стратегічних мінералів, а також ділянок надр, які будуть надані інвесторам на конкурсних засадах, тобто через аукціони або угоди про розподіл продукції (УРП).

Про це повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Відповідно до рішення, статус стратегічних отримали 11 видів копалин, а саме руди алюмінієві, берилієві, мідні, нікелеві, ніобієві, стронцієві, танталові, титанові, уранові, цирконієві та флюорит.

Окремо затверджено перелік критичних мінералів, який містить 28 позицій, зокрема й стратегічні. Серед них: руди ванадієві, вісмутові, вольфрамові, галієві, гафнієві, індієві, рідкісноземельні, літієві, миш’якові, олов’яні, свинцеві, скандієві, сурм’яні, телурові, цезієві, цинкові та калійна сіль.

Також уряд визначив 60 родовищ, які будуть виставлені на електронні торги, та 26 ділянок, що надаватимуться інвесторам за результатами конкурсів у межах УРП.

Так, до першої групи входять ділянки з покладами руд титанових, літієвих, мідних, нікелевих, кобальтових, ніобієвих, берилієвих, цирконієвих, а також родовища калійної солі, флюориту та апатиту.

До другої групи належать родовища з покладами ванадієвих, літієвих, титанових, уранових руд та калійної солі.

Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України зняло гриф секретності з даних про корисні копалини, зокрема щодо критичних мінералів. 

Відтепер доступною стала інформація про запаси та можливості видобування золота, платини, алмазів, літію, титану, паладію, цирконію, іридію та інших стратегічних мінералів. Так, єдиною корисною копалиною, відомості про яку є таємними, залишається уран.

Читайте також