Укрзалізниця посилює безпекові заходи й поновлює супровід пасажирських поїздів воєнізованою охороною.

Наразі працівники цього підрозділу вже є в трьох потягах: № 81 Київ — Ужгород, № 41 Дніпро — Трускавець та № 712 Київ — Краматорськ.

«Разом із жіночими купе поновили охорону в окремих поїздах. Працівники відомчої охорони вже здійснили 17 рейсів та долучилися до вирішення декількох конфліктних ситуацій. Це були дрібні конфлікти, нічого серйозного, наприклад, не допустили до поїзда пасажира в нетверезому стані. Найближчим часом будемо масштабувати проєкт з урахуванням результатів першого тижня», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Під час рейсу в поїзді перебуватимуть двоє працівників воєнізованої охорони. Вони слідкуватимуть за порядком та патрулюватимуть вагони.

Усі співробітники воєнізованої охорони забезпечені спецформою, знаками розрізнення, щоб їх викликати необхідно звернутися до провідника або начальника поїзда.

При цьому, під час рейсу працівники відомчої воєнізованої охорони АТ «Укрзалізниця» мають право здійснювати заходи фізичного впливу та використовувати спеціальні засоби, а також розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.

Також вони можуть затримувати та передавати правопорушників до правоохоронних органів, проводити особистий огляд і огляд речей. Ці права передбачені «Положенням про відомчу воєнізовану охорону акціонерного товариства «Українська залізниця», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів № 7 від 11.01.1994р.

Пілотний проєкт з охорони пасажирських поїздів запровадили у 2020 році. Працівники воєнізованої охорони супроводжували загалом 10 пасажирських поїздів. Під час повномасштабного вторгнення проєкт було призупинено.

Читайте також

  • Укрзалізниця запустила окремі вагони з жіночими купе: один з них курсує з Харкова.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!