«Укренерго» фіналізує будівництво першої черги антидронового захисту високовольтного обладнання на 41 об’єкті, системи захисту ще 22 підстанцій облаштовує Держвідновлення.

Про це повідомили в пресслужбі Укренерго.

Цей технічний проєкт реалізовано лише на високовольтних підстанціях «Укренерго».

Зазначається, захисні залізобетонні конструкції витримують прямий удар «Шахедів», які є найбільш небезпечними для об’єктів високовольтної мережі. Також вони захищають обладнання від уламків ракет.

«З міркувань безпеки, ми не можемо розкривати всі складові системи захисту», — наголосили в Укренерго.

У пресслужбі також повідомили, захисні споруди вже збудовані на переважній більшості підстанцій компанії. Відповідно до розрахунків, без захисних споруд пошкодження внаслідок російських дронових ударів по об’єктах системи передачі електроенергії, були б у 5-6 разів більшими.

Більше про цю ініціативу

За даними Укренерго, оскільки будівництво захисних споруд вимагає тимчасового вимкнення обладнання, одночасна реалізація проєкту на всіх обʼєктах призвела б до повного знеструмлення країни. Відтак проєкт впроваджується у три черги, що дозволяє забезпечити операційну безпеку функціонування енергомережі.

Фінансування проєкту з будівництва антидронового захисту повністю забезпечується за кошти міжнародних фінансових організацій.  

«Жодної гривні з бюджету України на будівництво захисних споруд не витрачалось», — запевнили в Укренерго.

Зараз, за результатами розробки проєктно-кошторисної документації, триває процес внесення змін в договори будівництва першої черги. Ці зміни відображають усі вимоги Генерального штабу України та ДСНС.

Вартість переважної більшості споруд варіюється в діапазоні від 100 до 130 млн грн (без ПДВ).

Будівництво відрізняється для кожного об’єкта, оскільки враховує нові вимоги Генштабу та ДСНС до конструкцій, які були затверджені в процесі будівництва, електротехнічну частину та інші супутні роботи. У випадку додаткових вимог Генштабу та ДСНС вартість деяких споруд може змінюватися.

Наголошується, поточні ціни на основні матеріали, які зараз використовують при будівництві споруд, нижчі, ніж стартові ціни договорів.

Крім того, Укренерго вже розпочало укладання договорів з підрядниками на будівництво другої черги захисних споруд на високовольтних об’єктах.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, є перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

А через відсутність власної генерації електроенергії у місті наразі розробляють альтернативну систему живлення.

По всьому місту встановлюють блочно-модульні котельні, які забезпечуватимуть енергією Харків. Роботи тривають практично цілодобово.

Читайте також

  • У червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.