Однак, близько 3 тисяч військових та цивільних залишаються в неволі, повідомляють у «Слово і Діло».

Аналітика «Слово і Діло» / slovoidilo.ua

З початку повномасштабного вторгнення провели понад 30 обмінів полоненими. Найперший відбувся 1 березня: п’ять членів тероборони на одного росіянина в Сумській області. У квітні здійснили рекордні за весь час війни дев’ять обмінів полоненими. Загалом навесні додому повернулися 378 українців.

П’ять обмінів полоненими було у червні. Серед повернених, зокрема, були й захисники «Азовсталі». Потім настала двомісячна пауза: наступного разу звільнити українців з полону вдалося на початку вересня.

Восени відбувся один з найвідоміших обмінів: 21 вересня звільнили 213 військових та двох цивільних. В їх складі були 108 бійців полку «Азов», серед них п’ятеро командирів Маріупольського гарнізону: Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко та Денис Шлег. Росія отримала 55 своїх військових та Віктора Медведчука. Восени додому повернули 706 полонених.

Ще 315 людей обміняли у грудні. Цього року було два обміни: 8 січня – звільнили 50 військових, 4 лютого – звільнили 116 військових. Серед них були захисники Маріуполя, херсонські партизани та снайпери з Бахмутського напрямку.

  • До України повернули півсотні військовополонених.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.