У перший день конференції мер Харкова Ігор Терехов уклав низку угод, які сприятимуть сталому проходженню опалювального сезону в місті.

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради.

Зокрема, Ігор Терехов підписав Меморандум про порозуміння з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), завдяки якому вже в липні-серпні Харкову передадуть чотири когенераційні установки. Ще дві такі установки Харкову передасть уряд Чехії.

Також Харків отримає від Світового банку грант у розмірі 47 мільйонів євро та від Європейського банку реконструкції та розвитку кредит — 25 мільйонів євро для забезпечення енергостійкості міста. Завдяки цьому закуплять нове обладнання та децентралізацію систем тепло-, водо- та енергопостачання.

Також на конференції вдалося домовитися щодо кредитування програми муніципального житла в Харкові від Європейського інвестиційного банку.

За словами Ігоря Терехова, для Харкова, у якому тією чи іншою мірою пошкоджено понад 9,6 тисячі будівель, житлове питання є вкрай актуальним. Тому місто бере участь у міжнародному проєкті з впровадження доступних моделей оренди житла для різних цільових груп. У результаті буде сформований муніципальний житловий фонд для оренди або іпотеки.

Японські партнери мають передати місту енергетичне обладнання. Крім того, домовилися з німецькими партнерами про надання необхідної допомоги в закупівлі обладнання для харківської метрошколи. Зокрема, до початку нового навчального року планують доставити меблі для облаштування класів на станції метро «Імені О. Масельського».

Також у Берліні Харківська міська рада підписала комплексну програму підтримки з Європейським банком реконструкції та розвитку для українських міст. Вона передбачає підтримку проєктів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та інклюзії в Україні, впровадження інноваційних «зелених» технологій, відновлення фінансової доступності, муніципальну, інфраструктурну та промислову програму стійкості, зазначили в пресслужбі.

Про Ukraine Recovery Conference

URC2024 проходить під гаслом «Об’єднані в обороні. Об’єднані у відновленні. Разом сильніші». Це продовження щорічної серії політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України з початку повномасштабної агресії Росії проти України.

Це перша Конференція з питань відновлення України, яка проводиться в країні ЄС. Захід продовжує конференції з реформ в Україні, які відбувалися до 2022 року. URC2024 також показує прогрес реформ в Україні в контексті її економічної стійкості та процесу вступу до ЄС.

Мета URC2024 — мобілізувати подальшу міжнародну підтримку для відновлення, реконструкції, реформування та модернізації України. Це включає надання надзвичайної допомоги для задоволення нагальних потреб, реалізацію проєктів швидкого відновлення та створення привабливих умов для бізнесу з метою розблокування інвестицій приватного сектору в Україну, а також для активного залучення громадянського суспільства до процесу відновлення.

Читайте також

  • Харків отримає від ЄБРР 25 млн євро кредиту на підготовку до зими