На батьківщину повернулися військові – захисники «Азовсталі»: командир окремого загону спеціального призначення Національної гвардії «Азов» Герой України Денис Прокопенко, його заступник Святослав Паламар, виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський, старший офіцер «Азова» Олег Хоменко та командир 12-ї бригади Нацгвардії Денис Шлега.
Військові після звільнення з російського полону знаходилися в Туреччині. Президент Володимир Зеленський зустрів захисників в аеропорту Стамбула та привітав їх із поверненням. Він поспілкувався із захисниками «Азовсталі» та подякував за їхню мужність та стійкість.
«Вітаю вас! Ви – наші герої. Дуже радий вашому поверненню на батьківщину. Слава Україні!», – сказав голова держави.
Що відомо про полонених з «Азовсталі»
З 16 по 20 травня 2022 року, виконуючи наказ керівництва, бійці та цивільні особи залишили територію комбінату, який був останнім оплотом українських сил у місті Маріуполь. З комбінату вийшло 2439 осіб, проте досі понад 1900 з них перебувають у полоні.
У той час українська влада обережно вживала термін «евакуація», тоді як Росія заявила, що це була здача в полон. Людей перевезли на підконтрольні РФ території та більшість з них досі перебувають там.
28 липня 2022 року близько 23:30 у Волноваській виправній колонії №120, смт Оленівка Донецької області, пролунав вибух. Було чути страшні крики людей та благання про допомогу. Цими людьми були захисники Маріуполя, які оборонялися понад 80 днів у повному оточенні та вийшли із заводу «Азовсталь» за наказом вищого військово-політичного керівництва України.
Читайте ще
- Станом на 7 липня 2023 року з початку повномасштабної війни 2576 українців повернулися з полону, з них 144 — цивільні.
- Рік полону: в Києві провели акцію до річниці виходу захисників з «Азовсталі».
- Що ми знаємо про полонених після теракту в Оленівці? Розповідає Марія Алєксєєвич, дружина бійця.