Укренерго вийшло з поясненням щодо фейків, свідомих маніпуляцій або нерозумінням фізичної природи руху електроенергії.

Енергетична компанія пояснює, що українська енергосистема є частиною європейської енергомережі. Коли енергосистеми з’єднані між собою так, як українська, молдовська, румунська, угорська, словацька і польська, між ними існують технічні перетоки.

Наприклад, на півдні Румунії є велика відновлювальна генерація. А зв’язки між півднем і північчю там слабкі. І щоб весь вироблений обсяг потрапив до споживача, електроенергії доводиться, з точки зору фізики, мандрувати кільцевим шляхом – через Молдову, Україну, Угорщину, аж до півночі Румунії. Так буває не завжди, це приклад маршруту, яким рухається електроенергія в об’єднаній європейській енергосистемі, частиною якої є Україна.

«Тобто Україна через ці перетоки нічого сусідам не віддає, в українській енергосистемі електроенергії менше не стає, але можливість технічних перетоків робить енергосистему стійкішою. Вся електроенергія, яка генерується українськими електростанціями, залишається в Україні й споживається українськими споживачами», – додає голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.