Україна прагне укласти угоду з Міжнародним валютним фондом на суму 15-20 мільярдів доларів до кінця року, щоб зміцнити зруйновану війною економіку.
Про це Reuters заявив голова Нацбанку Кирило Шевченко.
Україні загрожує економічний спад через повномасштабне вторгнення росії на 35-45% у 2022 році та щомісячний бюджетний дефіцит у розмірі 5 мільярдів доларів, і вона сильно залежить від зовнішнього фінансування західних партнерів.
Кирило Шевченко, виступаючи під час свого візиту до Лондона, також зазначив, що сподівається домовитися з Банком Англії «протягом тижнів», проте суму запозичення він не уточнив.
Київ уже подав свій запит до МВФ, і зараз веде консультації з фондом щодо нового фінансування, яке, як він сподівається, надасть 20 мільярдів доларів протягом двох-трьох років у формі угоди stand-by або механізму розширеного фінансування (EFF).
- stand-by — кредит з певними умовами, тобто МВФ для кредитування вимагатиме від України виконання заходів у економічному регулюванні та реформуванні. Наприклад, до війни такими умовами були незалежність НБУ та реформи у сфері антикорупційної політики.
- механізм розширеного фінансування (EFF) — це довготермінове партнерство (може укладатися на 4-5 років), метою якої є надання фінансової допомоги у великих обсягах для покращення економічної стабільності держави. З 2016 року в Україні діяла чотирирічна програма на $17,5 млрд.
Це перший випадок, коли Україна може отримати кредит у таких обсягах. Програма, розрахована на 20 мільярдів доларів, стане другою за величиною позикою в історії МВФ після Аргентини.