40% опитаних дослідниками українців не дуже впевнені в здатності українського уряду захистити дітей від депортації та пропаганди з боку Росії, а зовсім не впевнені в цьому 23% опитаних.
Про це свідчать дані дослідження, проведеного ГО «Харківський інститут соціальних досліджень».
Однак ефективними дії уряду вважають лише 33% опитаних українців. У цей варіант об’єднали дві категорії – «дуже» та «дещо впевнені».
«Дуже мало респондентів (3–4%) вважають будь-які із запропонованих органів та установ [український, американський та європейськи уряди, міжнародні та громадські організації — ред.] дуже ефективними у розв’язанні питання депортації українських дітей до Росії», — йдеться у дослідження.
За словами дослідників, частіше за все опитані українці вважають всі ці організації не ефективними, втім найбільш не ефективними органами, на їх думку, є український уряд (на що вказали 44%) та уряд США (42%).
Натомість найбільш ефективними або радше ефективними, згідно з дослідженням, є українські громадські організації (49%) та міжнародні організації (43%).
Утім, учасники фокусованих групових інтерв’ю висловлювались, що уваги до проблеми депортації українських дітей на міжнародному рівні не досить, а уряди країн Європи й США, а також міжнародні організації працюють “вкрай погано”.
Крім того, як варіанти запобігання насильному вивезенню дітей до РФ учасники опитування Харківського інституту соціальних досліджень називали:
- створення коридорів та умов для евакуації сімей з дітьми з окупованих територій (69%);
- створення ефективних механізмів ідентифікації та пошуку депортованих дітей (64%);
- створення міжнародної коаліції, яка докладатиме дипломатичних зусиль задля повернення депортованих українських дітей (54%);
- створення системи психологічного відновлення для дітей, яких повернули з депортації, та їхніх сімей (52%);
- створення ефективної системи соціальних сервісів для дітей, яких повернули з депортації та їхніх сімей (42%).
Зазначається, що крім безпосереднього опитування Харківський інститут соціальних досліджень також провів серію групових інтервʼю. Значна частина учасників цих інтерв’ю відповіла, що, на їх думку, держава не досить опікується людьми, які лишилися в окупації, а належних умов для розміщення та проживання в нових громадах не створила. Втім, серед опитаних зустрічались і позитивні оцінки.
Додається, щоб дізнатися думку українців, дослідники провели інтерв’ю віч-на-віч та групові загалом із 614 людьми. Застосована вибірка показує доросле населення України віком від 18 років і старше.
Читайте також
- Близько 1,6 мільйона українських дітей перебувають під контролем Росії.
- Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини — прокуратура.
