Україна та Росія здійснили ще один раунд обміну військовополоненими у межах Стамбульських домовленостей. Більшість захисників, яких звільнили, перебували у полоні ще з 2022 року.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, Сьогодні повернулися військові з Донеччини і Маріуполя, Луганщини, Харківщини та Херсонщини. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, а також цивільні, додав Зеленський.
«Обміни мають тривати, і я дякую всім, хто це забезпечує. Мета України – звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити», — зазначив президент.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими також уточнили, що серед звільнених з полону були військові з категорії «поранені і важкохворі» а також «молодші 25 років».
Відтак, наймолодшому звільненому захиснику виповнилося лише 20 років. Найстаршому – 59 років. Окрім солдатів та сержантів вдалося також звільнити і офіцерів.
Стамбульські домовленості про обмін
2 червня за підсумками переговорів у Стамбулі представники української та російської делегацій домовились про обмін усіх важкопоранених та тяжкохворих військових, а також солдатів віком від 18 до 25 років. Крім того, сторони домовились про повернення тіл загиблих військових у форматі 6000 на 6000. Водночас українська сторона передала представникам РФ список з кількох сотень українських дітей, які були депортовані до Росії.
Нагадаємо, вчора, 26 червня, вдалося повернути додому молодих воїнів. Наймолодшому захиснику – 24 роки і він потрапив в полон під час оборони Маріуполя у квітні 2022 року, у віці 21-го року. Найстаршому оборонцю, якого вдалося повернути – 62 роки. Також вдалося визволити з неволі нацгвардійців, що охороняли Чорнобильську атомну електростанцію. Більшість з них — у полоні з 2022 року.
Читайте також
- «Безвісти зниклий – не забутий»: у Харкові пройшла акція на підтримку військовополонених — фото.
