Удари Сил оборони України по об’єктах на території Росії можуть вплинути на наступальні операції РФ на всій території бойових дій у країні.
Про це йдеться у черговому звіті Інституту вивчення війни (ISW) від 10 жовтня.
На думку експертів ISW, хоча вплив одного удару навряд суттєво вплине на перебіг бойових дій. Водночас повторні удари по складах боєприпасів на території Росії можуть змусити військове командування РФ реорганізувати і розосередити системи підтримки і логістики в тилових районах Росії. Тож для того, щоб пом’якшити наслідки ударів по складах РФ, Росія буде вимушена до масової оптимізації логістики, яка використовується для підтримки війни в Україні.
В Інституті також зауважили, що своєчасне зняття обмежень на використання західних систем і подальший розвиток власного потенціалу України із нанесення ударів на великі відстані можуть дозволити українській армії ефективніше використовувати вразливі місця РФ до того, як Росія вдасться до контрзаходів.
Загалом аналітики додали, десять тисяч артилерійських снарядів на день Росія випускає по прифронтових українських позиціях. Застосовуючи для цього, зокрема, безпілотники Shahed.
Водночас 9 і 10 жовтня українські військові нанесли удари по складу безпілотників типу Shahed у Краснодарському краї та складу боєприпасів у Республіці Адигея. А у вересні українська армія завдала ударів по складах боєприпасів біля двох населеним пунктам у Тверській області та Тихорецька у Краснодарському краї. Тоді як 8 жовтня ЗСУ також атакували російську базу зберігання ракет і боєприпасів у Карачеві Брянської області. Все це, на думку Інституту, призвело до знищення десятків будівель для зберігання боєприпасів, залізничних вагонів та, ймовірно, значної кількості боєприпасів, ракет і безпілотників.
Нагадаємо, станом на 8 ранку 11 жовтня в Харківській області відбулося 19 штурмових дій російських військових, найбільше з яких на Куп’янському напрямку.
Читайте також
- Бригада «Спартан» на Харківському напрямку взяла в полон п’ять росіян.
- СБУ показала тестування першого дрона «Sea Baby» нового зразка.