У квітні історичну будівлю у місті Зміїв, де народилася перша жінка-композиторка України Ольга Смірнітська, передали громаді. У міськраді повідомили, що надалі там планують відкрити музей.

Журналістка Ґвара Медіа поспілкувалася з начальником відділу культури, молоді, спорту та туризму Зміївської міської ради Олегом Бідуліним щодо планів на будинок композиторки.

Так, старовинний будинок зведений у 30-х роках XIX століття купцем першої гільдії Яковом Гороховим, офіційно перейшов у комунальну власність громади. Зазначається, що саме в цій будівлі народилася і провела юність перша жінка-композиторка України, кохана Йогана Штрауса-молодшого – Ольга Смірнітська.

За словами Бідуліна, громада надіслала листа до Фонду державного майна, де описала, що це за будинок та який історичний спадок він несе для Зміївської громади.

«Остаточну відповідь ми чекали близько року. До цього в одній частині там була насіннєва інспекція, а в іншій – раніше працювала майстерня. Ця будівля простояла без опалення понад п’ять років. Вона потребує відновлення – стелю і дах там потрібно робити», – розповів Бідулін.

Однак, за його словами, наразі такі роботи не плануються.

«Зараз всі кошти йдуть на потреби ЗСУ. Думаю, відновлювати цю будівлю ми будемо вже після війни. Крім цього, нещодавно прийшло розпорядження з Києва, що наші експонати, які є в Зміївському краєзнавчому музеї потрібно передати на збереження на Захід України», – зазначив Бідулін.

Зараз в будівлі майбутнього музею планують провести прибирання та «певні роботи». Опікуватиметься цим директор музею та міська рада.

Ольга Смірнітська

Українська композиторка родом зі Змієва Харківської області, роки життя 1837-1920. Вона навчалася в інституті шляхетних дівчат, де опанувала музику й літературу. Смірнітська створювала романси на вірші російських поетів. Її твори виконувалися на публіці, а сам австрійський композитора Йоганн Штраус-молодший включав їх до своїх концертних програм під час гастролей у Павловську. Серед відомих її композицій – романс «Перше кохання» та полька-мазурка.

Вона не здобула широкої європейської слави як композиторка, однак, історики розповідають, що її творчість і натхнення справили помітний вплив на композитора Йоганна Штрауса-молодшого

Читайте також

  • Окуповано, заміновано чи знищено: туристичні місця Харківщини, які стали недоступними через повномасштабну війну.