Компанія проводиться втретє і спрямована на оновлення та створення нових статей про Україну та нашу культуру.
Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ.
«#UkraineEverywhere — під таким гаслом у березні у Вікіпедії проходитиме інформаційна кампанія, спрямована на оновлення та створення нових статей про Україну та українську культуру українською та іншими мовами», — йдеться в повідомлені.
Місяць культурної дипломатії проведуть Український інститут разом із Міністерством закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна».
Минулого року такий проєкт проводив Український інститут. Тоді долучилися 253 учасники та учасниці, написавши 3813 нових статей та покращивши 262 наявних у 60 різних мовних розділах Вікіпедії.
Зокрема, під час конкурсу створили статті про:
- Павла Тичину арабською мовою;
- Анну Ярославну фінською;
- картину «Місячна ніч на Дніпрі» китайською;
- танець «Гопак» перською;
- Український авангард німецькою;
- повість «Тіні забутих предків» французькою.
Цьогоріч інформаційну компанію присвячено відомим українським митцям зі сфери кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру та про яких ще немає статей у Вікіпедії.
Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення люди стали частіше цікавитися Україною та звертатися за інформацією саме до Вікіпедії.
Кожен охочий може взяти участь у написанні статей. Інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна за посиланням.
- За 2022 рік українську версію Вікіпедії переглянули 1060 мільйонів разів, у той час, як у 2021 році кількість переглядів була 891 мільйон.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.