Сьогодні, 10 жовтня, відзначають Всесвітній день охорони ментального здоров’я. Своєю чергою, у Харкові анонсували створення центрів психічного здоровʼя у семи кластерних лікарнях міста.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я ХОВА Тетяна Деменко під час брифінгу.

За її словами, наразі Харків готує нову програму з підтримки ментального здоровʼя містян. Вона покликана підвищити рівень психологічного благополуччя жителів Харкова, знизити рівень стресу та тривожності у них.

«Для реалізації цієї програми у всіх кластерних лікарнях Харкова, їх на сьогодні сім, створять центри психічного здоровʼя. Це стосується також і всіх амбулаторно-поліклінічних закладів», — розповіла Тетяна Деменко.

Загалом ця програма стане частиною плану з розвитку ментального здоровʼя жителів Харківщини, таким чином має «обласне значення».

Водночас про строки виконання цієї ініціативи інформації нема.

Пояснення

Кластерна лікарня —  медичний заклад, який спеціалізується на визначених видах медичної допомоги. Такі лікарні мають спеціальне обладнання та вузьких спеціалістів, які можуть надавати ефективну послугу пацієнтам з певними захворюваннями.

Водночас амбулаторно-поліклінічний заклад надає медичну допомогу хворим з однієї або декількох основних лікарських спеціальностей.

Крім того, за даними мера Харкова Ігора Терехова, про які він повідомив 7 жовтня під час телемарафону «Єдині новини», ця ініціатива покликана надати психологічну допомогу для 1,2 мільйона людей, серед них 200 тисяч ВПО.

Терехов також підкреслив, розробкою цього проєкту займаються харківські виші.

Додається, у вересні місто зазнало рекордної з початку 2023 року кількості авіаударів – було зафіксовано 53 атаки. Це означає, що РФ майже щодня наносила два удари по Харкову. За місяць внаслідок обстрілів Харкова постраждали 188 людей, серед них — 19 дітей. Таким чином, звуки вибухів чутно в Харкові майже щодня.

Нагадаємо, для жителів Харкова, які потребують психологічної підтримки, працює гаряча лінія Харківської регіональної психологічної служби.

Телефони гарячої лінії: 0-800-300-823 та 068-071-99-29.

Читайте також