До Реєстру лудоманів внесли 14 979 людей, з яких 2 172 уже виключені. Наразі там зареєстровано 12 807 людей.

Про це свідчать дані Опендатаботу.

За минулий рік кількість лудоманів у переліку зросла у три рази. Ще майже 1,5 тисячі людей виключили звідти у зв’язку з закінченням терміну обмеження. Загалом торік, в середньому, щомісяця до Реєстру потрапляло 780 нових осіб.

«99% усіх записів у Реєстрі — це добровільні звернення. Люди самі подають заяву про самообмеження, аби на певний період закрити собі доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх. Термін такого обмеження — від шести місяців до трьох років», – ідеться в повідомленні.

Лише 1% — це люди, яким обмежено доступ за рішенням КРАІЛ [Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей України – ред.]. За весь час існування реєстру таких рішень було 169. Майже всі вони відбулися у 2024 році — 140 рішень. А ось за рішенням суду до Реєстру не потрапила ще жодна людина.

«Подати заяву про самообмеження справді легше, ніж подати у реєстр третю особу. До того ж зростає рівень обізнаності людей про таку можливість. Відповідно, зростає кількість людей у реєстрі. Тож наша мета — дати людям максимально зручний інструмент для самообмеження та сприяти його використанню» — коментує Геннадій Новіков, очільник державної агенції ПлейСіті.

Нагадаємо, серед усіх залежностей у війську вживання психоактивних речовин займає друге місце, на першому — алкоголю. Попри це, під впливом російської пропаганди та маніпуляцій питання саме наркозалежності у Силах оборони досі вважається табуйованим та таким, що нібито дискредитує українських військових. Проте, це твердження заперечують експерти. Детальніше читайте у матеріалі.

Читайте також