Половина з них вважає, що ця перемога настане цьогоріч. Більше чверті (26%) — що вона відбудеться за рік чи два, 7% — через 3–5 років, 1% — не раніше ніж за 5 років. Ще 0,4% думають, що перемога навряд чи настане за їх життя.

Про це свідчать результати дослідження Разумков Центру.

Від серпня минулого року позиція українців щодо перемоги не змінилися: переконана в ній переважна більшість мешканців усіх макрорегіонів. Втім, 3,5% опитаних не вірять у перемогу України у війні.

Серед україномовних опитаних у перемогу вірять 95%, серед російськомовних — 87%. У перемогу вірять 96% українців, що довіряють Зеленському. З тих, що не довіряють, вірять у неї 78%.

Що українці вважатимуть перемогою?

Українці найчастіше розглядають вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року як перемогу (47%). Ще 31% вважають перемогою знищення російської армії та сприяння повстанню чи розпаду всередині Росії.

При чому кількість других зросла на 9% порівняно з груднем, а частка перших зменшилася на 7%. Менше стало й тих, хто задовольнявся б вигнанням російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, — з 8% до 4%.

82% підтримують повний розрив усіх стосунків з Російською Федерацією аж до цілковитої заборони на в’їзд росіян в Україну після перемоги, 9,5% думають протилежно. Торік у серпні частка перших складала 76%, других — 14%.

Частка тих, хто підтримав би це, становить:

  • 94% у Західному регіоні,
  • 85% у Центральному регіоні,
  • 75% у Східному регіоні,
  • 56% у Південному регіоні.

Частка тих, хто виступає проти становить відповідно 3%, 9,5%, 14% і 18%.

Підтримують повний розрив відносин з Росією 87% тих, хто вдома розмовляє українською мовою, і 69% тих, хто розмовляє російською, не підтримують — відповідно 7% і 17%.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Методом face-to-face опитано 2020 респондентів віком від 18 років на підконтрольних Україні територіях. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

  • Більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.