Парламентська Асамблея НАТО одноголосно визнала дії Росії проти України геноцидом та терористичний режим у РФ — рашизмом. Рішення ухвалили під час сесії Асамблеї у Люксембурзі. Воно матиме значний політичний вплив, зазначив голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.
Крім цього, Парламентська Асамблея НАТО закликала уряди країн-членів оголосити на саміті у Вільнюсі про намір прийняти Україну до Альянсу та узгодити конкретні кроки для цього.
«Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані. Там є і підтримка міжнародного трибуналу, і допомога Україні до перемоги і після неї, і засудження ідеології рашизму, і відновлення територіальної цілісності, і санкції, і репарації, і план Маршалла, і багато іншого», — підкреслив Чернєв.
2 травня Верховна Рада ухвалила постанову, яка визначає політичний режим Росії як рашизм та засудила ідеологічні засади й суспільні практики як тоталітарні й людиноненависницькі.
Автори постанови зазначили, що панівною світоглядною концепцією російського режиму стало «самозвеличування Росії та росіян унаслідок насильницького пригнічення, заперечення права на самовизначення, або взагалі — права на існування інших народів».
Проєкт постанови зареєстрували понад 40 народних депутатів, серед яких — представники різних політичних сил.
Американський історик і письменник Тімоті Снайдер зазначає, що сучасна Російська Федерація відповідає багатьом ознакам фашизму. Серед них культ особистості навколо єдиного лідера (Володимир Путін), культ мертвих (культ Перемоги в Другій світовій та культ Леніна), міф про Золотий вік імперського минулого. За його словами, рашизм є формою фашизму, доведеною до абсурдних меж. Фашисти називають себе «антифашистами», а своїх ворогів — «фашистами».
Читати також: Парламентська Асамблея Ради Європи за терміновою процедурою провела дебати та ухвалила резолюцію щодо правових аспектів та аспектів прав людини в агресії РФ проти України.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.