Вступ України до Північноатлантичного альянсу є однією з частин Плану перемоги Президента України Володимира Зеленського. Однак, за словами президента парламентської Асамблеї НАТО Джеррі Конноллі, для вступу спочатку потрібно розв’язати питання відновлення суверенітету над усіма територіями.

Про це він повідомив у інтерв’ю «Радіо Свобода».

Таким чином Джеррі Конноллі зазначив, що до Альянсу територіально має доєднатися вся Україна, а не лише та «частина територій, яка контролюється українським урядом». 

«З мого погляду, у НАТО має бути ціла, вся Україна — зі сходом України, півднем України та Кримом», — сказав Конноллі. 

Він також висловив сумнів щодо того, що президент Сполучених Штатів Джо Байден одноосібно, без консультацій з партнерами по НАТО, погодиться надати Україні запрошення приєднатися до Альянсу до завершення бойових дій.

«Я, звичайно, думаю, що президент Байден із симпатією поставився щодо українських прагнень, включно з членством в НАТО… Але чи вдасться він до конкретних дій без консультацій з іншими союзниками по НАТО — це було б неможливим», — додав конгресмен.

На думку Конноллі зараз найпершим пріоритетом є завершення «насильства, що його здійснюють росіяни на українських територіях». 

Крім того, в інтерв’ю «Радіо Свобода» Джеррі Конноллі зазначив, що пропозиція Президента України, представлена пʼятим пунктом Плану Перемоги, — замінити війська США в Європі підрозділами ЗСУ після війни є дещо «недоречною» та «навіть шкідливою».

«Вона має вигляд політичного пасу Дональду Трампу в разі, якби він виграв вибори. І для тих з нас, хто бореться за Україну в Конгресі США, — нам не треба чути такого. США повинні бути в Європі», — сказав Конноллі. 

Також він вважає, що не треба «заохочувати США виходити з Європи — бо це не в інтересах України й не в інтересах союзників».

«Якщо хтось би й вітав це — так це Володимир Путін. Бо ми — це засіб протидії, і наша фізична присутність в Європі заспокоює партнерів», — сказав Конноллі.

Більше про План Перемоги

16 жовтня Президент України Володимир Зеленський вперше розповів українській аудиторії про План перемоги. Свою промову він виголосив у Верховній Раді перед народними депутатами.

Загалом План перемоги складається з пʼяти основних пунктів, а також включає три секретних підпункти.

«Пункт перший — геополітичний, пункт другий і третій — військові, пункт четвертий — економічний, пункт п’ятий — безпековий», — пояснив Зеленський.

  • Пункт перший — членство у НАТО;
  • другий пункт — оборона, тобто посилення позицій української армії за підтримки міжнародних партнерів, а також знищення наступального потенціалу РФ;
  • третій пункт — «стримування» — Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний стратегічний пакет, який буде достатнім для захисту держави від будь-якої воєнної загрози з боку Росії;
  • Четвертий пункт — економічно-стратегічний, таким чином Україна пропонує США та ЄС укласти спільну угоду для розвитку природного потенціалу України та його спільну оборону;
  • Пʼятий пункт — безпека Європи після війни, Зеленський пропонує розміщення українських сил у Європі та США для захисту їх інтересів.

Володимир Зеленський запевнив, усі пункти розраховані по часу. Відтак, чотири пункти мають бути втілені під час війни. П’ятий — після, щоб гарантувати безпеку.

Читайте також