У Міністерстві оборони України затвердили комплексну Антикорупційну програму на 2025-2026 роки. Відповідно до неї, розпочали реалізацію стратегічних напрямів протидії зловживанням в оборонному секторі.
Про це 3 січня повідомили в Міноборони.
Зазначається, наразі Міноборони визначило засади політики для запобігання та виявлення корупції, заходи з виконання державної антикорупційної програми та заходи для усунення виявлених корупційних ризиків і оборонному секторі.
Відтак, міністерство обіцяє:
- удосконалення законодавства у сфері оборони для усунення «прогалин та вразливостей»;
- інвентаризацію військового майна та оформлення прав на нерухомість і землю;
- запуск електронної системи контролю за використанням пального;
- проведення аудиту та оцінки об’єктів інтелектуальної власності;
- впровадження прозорих механізмів оборонних закупівель;
- створення державної системи гарантування якості оборонної продукції;
- розробку автоматизованої системи управління чергою на житло для військових.
Додається, моніторинг ефективності цих нововведень проводитиме Департамент з питань запобігання та виявлення корупції. Він здійснюватиме регулярний аналіз виконання програми, а результати оцінювання публікуватимуться на офіційному вебсайті міністерства для забезпечення прозорості впровадження антикорупційних ініціатив.
Також запроваджується комплексна система навчання, що охоплює курси підвищення кваліфікації та спеціалізовані тренінги з питань антикорупційного законодавства.
Чому це важливо
Протягом листопада у ЗМІ поширювалася інформація про постачання партії бракованих 120-міліметрових мін для Збройних Сил України. Наразі офіційно підтвердили інформацію про 417 нештатних спрацювань цих мін, а всю партію пообіцяли замінити за рахунок заводу-виробника.
Крім того, народний депутат Олексій Гончаренко опублікував дані, відповідно до яких внутрішній аудит Міністерства оборони України встановив, що є ризик непостачання бойових комплектів для ЗСУ на 45 мільярдів гривень.
Читайте також
- У кожній бригаді ЗСУ з’явиться уповноважений із закупівель.
- Командира 211 бригади Побережнюка знову відправили під варту. За даними слідства, він ігнорував факти нелюдського поводження та катування підлеглих військових.