Сьогодні, 9 вересня, у Красноградському районі Харківської області понад дві тисячі учнів розпочали навчання у змішаній формі.
Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Цього дня запрацювало два заклади дошкільної освіти, де навчатиметься 125 дітей, а також 12 закладів загальної середньої освіти, де понад дві тисячі учнів.
«Вперше з початку повномасштабного вторгнення діти побачили своїх вчителів та однокласників не з екранів планшетів. Заявки від батьків ще продовжують надходити», – розповів він.
Навчальні заклади забезпечені шкільними автобусами для підвезення учнів. Згідно з рішенням Ради оборони громади Красноградського району можуть самостійно ухвалювати рішення про формат навчання.
Також Синєгубов розповів, що в інших районах Харківщини будуть ще шість захисних споруд. Крім того, додаткові 2,1 мільярда гривень державної субвенції спрямували на 23 захисні споруди, які розташовані у 19 громадах Харківщини. З них 300 млн грн – передані на місто Харків.
Нагадаємо, у Харківській області 2 вересня розпочався навчальний процес у 348 закладах дошкільної освіти, 612 загальноосвітніх школах, 24 закладах професійної освіти, 42 фахових передвищих навчальних закладів і 23 університетах.
Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:
- наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
- матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
- для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Наразі прийняття відповідного рішення для Харківщини триває.
Нагадаємо, для відновлення очного навчання у Харкові тривають роботи з облаштування трьох нових протирадіаційних укриттів, які будуть використовуватися для надання освітніх послуг для школярів міста.
Крім того, у Харкові офлайн навчання також проводитимуть у метрошколах, яких на сьогодні у місті вже є шість, а також у двох протирадіаційних укриттях та одній підземній школі.
Читайте також
- Харківській області виділять ще 2,1 мільярда гривень на облаштування захисних споруд. З цих коштів, понад 300 мільйонів гривень субвенції буде спрямовано на освітні обʼєкти у Харкові.