З початку повномасштабного вторгнення в Україну повернули 88 військових та цивільних мешканців Харківської області з полону, повідомив керівник Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Сергій Чебишев.
Ця цифра може дещо відрізнятися від реальної, адже у перші місяці війни ми не працювали. Східний регіональний центр відкрився у грудні 2022 року, тобто практично рік минув з початку повномасштабного вторгнення.
— зазначив Чебишев у інтерв’ю Ґвара Медіа.
8 лютого Україна провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Серед врятованих військовослужбовців цього разу 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.
У штабі зазначили, що щонайменше 28 визволених мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому виповнилося 62 роки, а наймолодшому – 20.
З моменту повномасштабного вторгнення з російського полону звільнили 3135 військових та цивільних.
Читайте також
- «Наші полонені не можуть листуватися й не отримують медичну допомогу». Інтерв’ю з керівником Східного центру Коордштабу з питань поводження з військовополоненими
- У Харкові пройшла акція родин захисників Азовсталі — фоторепортаж. Її влаштували, щоб нагадати харків’янам та всій Україні про «азовців», які вже понад 1,5 року знаходяться у російському полоні.