Виставка «Made in Kyiv: Археологія повсякдення» відкрила свій куточок на 2-му поверсі.

У Гулівері експонується частина музейних предметів у форматі фотовиставки. Поруч з кожним експонатом розміщений QR-код, за яким з власного ґаджета можна поглянути на 3D-модель історичної знахідки. 

Відвідувачі ТРЦ тепер можуть зазирнути у середньовічний Київ та дізнатися, з якими речами користувалися у столиці в давні часи, як одягалися містяни того часу та з чого складався їх побут. Наприклад, кістяні ґудзики, які були прикрасою чоловічого костюма, чи перші гроші – срібники Володимира та гривні.

Прясельце часів Київської Русі / Глушко Денис, Ґвара Медіа

«Наша мета – виявити атрибути середньовічного Києва, а з їх допомогою уявити та відчути атмосферу давнього міста. Предмети, представлені на виставці, були “маркерами” поширення впливу нашої столиці. За ними Київ тисячоліття тому впізнавали за межами самого міста і навіть далеко від кордонів Давньоруської держави», – розповідає куратор виставки Олександр Пашковський.

Проєкт «Made in Kyiv: Археологія повсякдення» експонується на 2-му поверсі ТРЦ Gulliver за адресою Спортивна площа, 1А. Виставка доступна до 14 грудня,


Срібник Володимира – перша карбована в Києві монета / Глушко Денис, Ґвара Медіа

Саме на срібниках вперше з’явилось зображення великого тризуба, він займав все поле монети. На звороті — поясне зображення Володимира Великого у кольчузі й хрестом в руці.

Середньовічний ґудзик / Глушко Денис, Ґвара Медіа
Амфори використовували ще з часів Стародавньої Греції, але київські мали свої відмінності / Глушко Денис, Ґвара Медіа
QR-код дає можливість роздивитися предмети більш детально / Глушко Денис, Ґвара Медіа
Тринамистинні сережки / Глушко Денис, Ґвара Медіа
Хрест-енколпіон, якому близько тисячі років / Глушко Денис, Ґвара Медіа

Такі експозиції показують, що Україна та її столиця має багатовікову історію, а корені сягають щонайменше доби Київської Русі. Важливо, що українці можуть доторкнутися до історії навіть коли купують одяг. Ми ж Ґвара Медіа не змогли пройти осторонь, та висвітлили деякі експонати.

Ця виставка у повному форматі доступна у Музеї історії міста Києва за адресою вул. Б. Хмельницького, 7.

Графік роботи:

  • Середа-неділя з 12:00-19:00;
  • Вхідний квиток: 70 ₴  — дорослий, 40 ₴ — пільговий.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.