Наразі у Харкові триває лабораторне дослідження, яке в подальшому має встановити причини масового мору рибу, поміченого на набережній у місті.

Про це Ґвара Медіа розповів начальник рибоохоронного патруля Харківщини Володимир Дриль.

Він також пояснив, що наразі їхня служба встановлює кількість постраждалої риби та стан водойми, однак без лабораторного дослідження неможливо дізнатися причини масової загибелі риби в річці у Харкові. Таким чином встановити планують походження шкідливих викидів, які призводять до отруєння водойми і риби в ній.

«Наш функціонал складається з того, що ми можемо констатувати загибель водних живих біоресурсів, нарахувати збитки разом з екологічною інспекцією, а далі все залежить від лабораторних дослідження та того, коли і що вони покажуть», — сказав Дриль.

Він також додав, що з кожним днем фіксується збільшення кількості мертвої риби у річці.

«Для подальшого розгляду справи нам треба чітко розуміти, які шкідливі елементи містяться у річці та яке їх походження», — прокоментував начальник рибоохоронного патруля Харківщини.

З його слів, дослідження проводиться Державною еколонічною інспекцією або Офісом водних ресурсів та займає немало часу. Крім того, розпочато досудове розслідування у відповідності до порушення правил охорони вод, що призвело до забруднення і створило небезпеку для довкілля.

Раніше у прокуратурі також повідомили про відкрите слідство за фактом масового мору риби у річці Студенок у селі Хролах Харківського району. Це сталося через те, що у Харкові прорвало каналізаційний колектор. А збитків від зараження річки — майже 3,9 мільйона гривень. За три дні у селі дістали майже 10 тисяч мертвих карасів та коропів, говорить місцева староста.

Читайте також