«Полон вбиває»: мирна акція на підтримку військовополонених відбулась у центрі Харкова на Майдані Свободи.
У заході взяли участь кілька десятків людей, серед яких родичі захисників, що потрапили в російський полон чи зникли безвісти, а також рідні цивільних українців, які опинилися в російській неволі.
Учасники акції тримали в руках плакати зі згадками про українські підрозділи, бійці яких вже не довгий час росіяни утримують в полоні. Як зазначили ініціатори акції, кожен українець може стати голосом тих, хто зараз позбавлений можливості вільно говорити, перебуваючи в російських тюрмах.
«Важливо владі показувати, що населенню не байдуже на полонених, що ми про них пам’ятаємо. І головне – це підтримувати родини захисників Азовсталі та Маріуполя і тих, хто досі у полоні. Це їхнім родинам дуже приємно бачити, що людям не байдуже. На власному досвіді я це бачу, коли якісь люди впізнають мене, підходять і кажуть “дякую” що ви прийшли. Нам це дуже важливо, тому я завжди закликаю і в соцмережах. Кажу людям не бути байдужими, це не чиєсь особисте горе, це горе всього населення», – розповідає журналістці Ґвари волонтер та учасник гурту «Курган і Агрегат» Раміл Насіров.
Учасники акції закликали українську владу та міжнародні організації активніше долучатися до тиску на Росію, аби звільнити з полону українських військових, а також цивільних осіб, позбавлених особистої свободи.
Станом на січень 2024 року понад 900 бійців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ, які воювали в оточеному Маріуполі, знаходяться у полоні.
Оборона Маріуполя
Армія РФ зруйнувала Маріуполь Донецької області. Місто було заблоковане росіянами з березня 2022 року. Українській владі вдалось близько 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або в Росію. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що через міські бої інфраструктура міста пошкоджена на 90%. Місто окупували росіяни у травні 2022 року.
Оборона міста тривала 86 днів, більшість із яких – у повному оточенні російських військ. За даними ООН Маріуполь – «ймовірно, найбільш смертоносним місцем в Україні».
Читайте також
Комісія ООН зафіксувала випадки катувань українських військовополонених армією РФ. У Російській Федерації тортури вчиняли члени підрозділів спеціального призначення («спецназ») Федеральної служби виконання покарань Російської Федерації (ФСВП) і штатний персонал цієї служби, що є тюремними охоронцями. Постраждалі повідомили, що допити проводили, крім того, співробітники Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ).
«Наші полонені не можуть листуватися й не отримують медичну допомогу». Інтерв’ю з керівником Східного центру Коордштабу з питань поводження з військовополоненими