26 листопада о 15:00 у Харкові відбудеться захід у межах щорічної кампанії «16 днів проти насильства». Поліцейські навчатимуть жінок методів самозахисту.
Про це повідомили організатори заходу.
Тренінг відбудеться у безпечному просторі «Затишно space» за адресою: Гоголя, 11. Теоретичні та практичні заняття проведуть поліцейські сектору протидії домашньому насильству.
На тренінгу з самозахисту учасниці дізнаються, як розпізнати різні види насильства, закони, які регулюють боротьбу з насильством, права постраждалих та відповідальність нападників.
Під час заходу учасниці дізнаються, як розпізнати різні види насильства, закони, які регулюють боротьбу з насильством, права постраждалих та відповідальність кривдників. Також розповідатимуть як викликати поліцію та скласти заяву, отримати тимчасовий захист у вигляді обмежувальних приписів, а також куди звертатися за допомогою — на гарячі лінії чи до центрів підтримки.
«У 2024 році сектори протидії домашньому насильству в Харкові здійснили 1590 виїздів за фактами домашнього насильства», — зазначає начальник сектору протидії домашньому насильству Харківського районного управління поліції №1 Олег Кутєпов.
Окрім теоретичних знань, учасниці також навчатимуться повідомляти про небезпеку, не наражаючи себе на ризик, розберуть реальні кейси для відпрацювання алгоритмів дій і опанують ефективні способи захисту себе та близьких.
Телефон для звʼязку: Комунікаційниця благодійного фонду «Схід SOS» Вікторія +380 99 79 666 15
16 днів проти насильства
Щороку, з 25 листопада по 10 грудня, Україна долучається до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства у світі.
Ця акція є частиною глобального руху, що стартує у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок (25 листопада) і завершується у День прав людини (10 грудня).
Довідка
20 червня 2022 року Верховна Рада ратифікувала «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульська конвенція). Документ пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство щодо жінок та чоловіків і забезпечити за нього покарання.
Конвенція визначає відповідальність держави за протидію всім формам домашнього насильства, зокрема:
- фізичному;
- економічному;
- психологічному;
- сексуальному, включно зі зґвалтуванням, примусовим шлюбом або абортом;
- злочинами заради «честі» (культура, звичаї, релігія, традиція або так звана «честь» не розглядається як виправдання таких актів. Це охоплює, зокрема, заяви про те, що постраждала порушила культурні, релігійні, соціальні чи традиційні норми або звичаї належної поведінки) та іншими подібними злочинами, а також за захист постраждалих від насильства та покарання кривдників.
У травні 2024 Верховна Рада ухвалила в цілому Закон № 8329, який передбачає заборону закриття справ про домашнє насильство, збільшення термінів відповідальності, запровадження адмінвідповідальності за сексуальні домагання тощо.
Читайте також
- Чоловіка з Борової засудили за домашнє насильство — прокуратура.
- Домашнє насильство під час війни. Як запобігти, розпізнати та куди звертатися.