У підземній школі Індустріального району Харкова 13 травня зустріли понад 230 учнів 1-4 та 11 класів, які навчаються в першу зміну.
Про це повідомила начальниця Управління освіти Адміністрації Індустріального району Харківської міськради Олена Збицька.
За її словами, уроки проходять за розкладом, проблем з чергами немає, всі бажаючі навчаються у школі. Цього навчального року школа працюватиме до 31 травня, а у червні продовжить роботу з надолуження освітніх програм та буде пунктом НМТ.
«Школярі 1-4 класів навчаються 3 уроки за санітарними нормами по 30-40 хвилин, а старшокласники — 4 основних уроки по 45 хвилин. Застосовується змішана форма: кілька днів — онлайн, кілька днів — у школі по 5 днів на тиждень у дві зміни», — пояснила Збицька.
Вона зазначила, що проблем із кадрами наразі немає. Станом на 13 травня до 1 класів на наступний навчальний рік записали понад 200 дітей. На цей момент набрано максимальну кількість учнів.
«Безпека — це найголовніше. Діти, які бажали прийти сюди навчатися, вони всі з нами. На 1 вересня ніхто не забирає дітей. Загалом, є тенденція до відтоку учнів, але вона дуже мала. Паніки немає. Відкриття підземної школи надало впевненості, що Харків стоїть і буде стояти», — сказала Збицька.
Нагадаємо, приміщення школи має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни. Парти у класах можуть трансформуватися під зріст школяра, а отже за ними зможуть навчатися діти різних класів. У їдальні учні харчуватимуться по черзі, на різних перервах. На місці для школярів доступні різні напої, їжу готуватимуть на кухні сусідньої школи, а потім доставлятимуть її сюди. Вартість будівництва такої школи склала понад 58 мільйонів гривень. Усе це кошти з міського бюджету. Обладнання у класах перевезли зі шкіл неподалік. Надалі за кошти міжнародних партнерів підземну школу планують оснастити усім необхідним.
Нагадаємо, 4 вересня харківські школярі почали навчальний рік у харківській метрошколі, яку обладнали на 5 станціях метро. Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16. З 15 січня на станціях метро в Харкові почне працювати дитячий садок, щоб діти могли готуватися до школи.