У 74 харківських школах функціонує 315 інклюзивних класів. В них навчається 458 дітей з особливими освітніми потребами.
Про це повідомила директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко.
Вона зазначила, що попри воєнний час, система інклюзивної освіти в місті зберігає свої позиції і продовжує працювати. Крім того, в інклюзивних ресурсних центрах (ІРЦ) Харкова перебуває близько 5000 дітей.
Нагадаємо, що наразі МОН реалізовує Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Серед її основних напрямів діяльності:
- друк підручників та посібників шрифтом Брайля для учнів з порушеннями зору;
- розширення мережі освітніх центрів Державної установи «Школа супергероїв» для дітей, які проходять лікування або реабілітацію в закладах охорони здоров’я;
- розширення мережі освітніх центрів-партнерів Державного ліцею «Міжнародна українська школа» для забезпечення надання освітніх послуг здобувачам освіти, які тимчасово або постійно проживають за кордоном;
- розвиток та підтримку Всеукраїнської школи онлайн, забезпечення дистанційного навчання електронними ресурсами;
- придбання спеціальних шкільних автобусів, обладнаних для потреб маломобільних груп населення.
Також в Україні нині функціонує мережа із 694 інклюзивно-ресурсних центрів. Основною функцією цих освітніх установ є визначення наявних особливих потреб у здобувачів освіти.
ІРЦ — це спеціальні заклади, які забезпечують підтримку для дітей з особливими потребами, надаючи психологічну, педагогічну та соціальну допомогу. Вони функціонують у дистанційному форматі, але мають можливість виїжджати на місця для роботи з дітьми. ІРЦ створені з урахуванням потреб персоналу та дітей, забезпечуючи комфортні умови для навчання та розвитку.
На цю тему
- Харківську підземну школу відвідала принцеса Буганди Накабірі Амуті Бінаїса — фоторепортаж.