До Центрів рекрутингу армії по всій Україні звернулося понад 23 тисяч громадян, серед них — 16,7% відвідувань лише на території Харкова, що перевищує 3 000 звернень.

UPD (оновлення 15:42, 6 листопада): у новині було допущено помилку, до Центрів рекрутингу звернулося понад три тисячі громадян, а не 1 400, як було вказано раніше.

Про це 6 листопада повідомив заступник начальника відділу рекрутингу та комплектування Харківського обласного ТЦК та СП, майор Олег Щирський.

Він також зазначив, що для прийому громадян, охочих приєднатися до війська, у Харкові наразі діють два центри рекрутингу, розгорнуті у ЦНАПАх міста.

Водночас Щирський підсумував, на території Харківщини найбільш популярними є такі посади у війську, як оператор БПЛА, водій, а також медичний працівник. Водночас менша кількість охочих приєднатися до піхоти, додав майор.

«Але хочу підкреслити, все залежить від освіти. Тобто якщо в людини спеціальна професійна освіта або є права на водіння трактора чи іншого транспорту, у Центрі рекрутингу їй першочергово запропонують вакансію, що відповідає такій кваліфікації. Наприклад, механік-водій бронетехніки у випадку нашого прикладу», — пояснив Щирський.

У підсумку він додав, рекрутери не направлять людину, з середньою освітою, на посаду в армії, яка потребує технічних знань.

«Так само, якщо людина юрист, то навіщо її направляти на посаду, що не відповідає її кваліфікації», — сказав Щирський.

Що таке Центри рекрутингу та для чого їх створюють

Центр рекрутингу української армії — це проєкт Міністерства оборони України, створений, як альтернатива до ТЦК. У таких Центрах рекрутери надають інформацію щодо вакансій, а також супроводжують кандидата на шляху до призначення на посаду у військовому підрозділі. Тут громадянам пропонують вакансії у Збройних силах України, поступово розширюючи перелік на всі Сили безпеки та оборони України, запрошують також і жінок.

За словами Міноборони, основною перевагою цієї ініціативи є те, що громадяни можуть звернутися до Центру самостійно та обрати ту посаду або навіть бригаду, яку захочуть самі.

У Міноборони запевняють, центри не мають стосунку до структур ТЦК, а повісток тут не вручають, лише надають консультації. 

Алгоритм дій

У Центрах рекрутингу фактично діє контрактна система. Тобто після вибору бажаної посади людина отримує співбесіду із рекрутером та представниками обраної військової частини. Після погодження кандидатури на певну вакансію, кандидата скерують у ТЦК з пакетом документів для подальшого оформлення, проходження необхідних процедур та медичного огляду, направлення на базову військову підготовку та, за потреби, фахову підготовку. Після чого уже військовослужбовця скерують у частину для проходження військової служби. 

Контакти у Харкові

0-800-300-441

Читайте також