Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) зараз функціонують у 34 з 56 територіальних громадах Харківської області, повідомив в.о. директора Департаменту цифрової трансформації регіону Харківської обласної військової адміністрації Віталій Шапірко.
За його словами, до повномасштабного вторгнення РФ ЦНАПи функціонували у 36 громадах області. Центри у Дворічанській та Вовчанській територіальних громадах тимчасово не працюють через постійні обстріли. У решті деокупованих громад роботу відновили всі 13 ЦНАПів.
До кінця року Центри планують відкрити ще у 20 громадах Харківщини. Це стосуватиметься не лише деокупованих територій.
Для забезпечення роботи закладів залучається міжнародна допомога — з початку року область отримала близько 4 мільйони гривень від проєкту PROSTO. Він спрямований на покращення здатності місцевих органів влади надавати якісні послуги мешканцям громад в Україні. Ця ініціатива фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida.
«ЦНАП має сконцентрувати в собі всі послуги, які громадяни отримують у різних органах влади: це паспортні послуги, які ми отримуємо у міграційній службі; це водійські посвідчення, які ми зараз отримуємо у сервісних центрах; послуги з нерухомістю, земельні, які ми зараз отримуємо через Державний земельний кадастр тощо», — сказав Віталій Шапірко.
Базовий перелік послуг у ЦНАПах Харківщини налічує 430 опцій.
У Департаменті планують переобладнати всі ЦНАПи у Центри «Дія». Зараз такий статус має лише ЦНАП Мереф’янської громади.
Що таке Центри «Дія»?
Це мережа ЦНАПів, у яких запроваджені єдині стандарти щодо якості надання послуг. Від звичайних вони відрізняються тим, що відповідають 12 критеріям: «зручний, швидкий, сучасний, безбар’єрний, простий, людяний, надійний, досконалий, доступний, прозорий, привітний і дієвий».
Заступник очільника Харківської ОВА Роман Семенуха зазначив, що у Центрі «Дія» є:
- безплатний WI-FI;
- дитячий куточок і спеціальна кімната з повивальним столиком;
- також усі робочі місця обладнано POS-терміналами, карт-рідерами, шеринг Дія.QR;
- працює електронна черга.
Читайте також
- Харківщина лідирує за кількістю поданих заяв на програму єВідновлення. Програму запустили 10 травня, за цей час українці надіслали понад 10 тисяч заяв на виплату допомоги для відновлення пошкодженого житла.
- єВідновлення: як отримати допомогу для ремонту пошкодженого житла.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.