Збройні Сили України контролюють повітряний простір та відстежують точки запусків ракет та логістику їх постачання, особливо, з застосуванням авіації, йдеться у заяві Генштабу ЗСУ.
«Зафіксована інтенсивність обстрілів прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода. З урахуванням цього, Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку», — йдеться в повідомленні.
Там зазначили, що посилення ракетних обстрілів Харкова свідчить про неспроможність російських військ досягти успіху на полі бою та його стратегію терору проти мирного населення.
У Генштабі також повідомили, що за останній тиждень по Харківській області було здійснено 19 ракетних ударів, внаслідок них загинуло 16 людей, в тому числі дитина, поранено 78 людей.
Падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області
Уранці 24 січня в російських телеграм-каналах з’явилася інформація про падіння російського військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області.
В «Українській правді» з посиланням на джерела у ЗСУ повідомили, що збиття літака — це робота ЗСУ. Крім цього, у Генштабі зазначили, що літак перевозив ракети до комплексів С-300, якими обстрілюють Харківщину. Пізніше видання зазначило, що «інше джерело УП не підтвердило інформацію» про збиття літака ЗСУ.
«Суспільне» повідомляло, що в Міністерстві оборони не можуть підтвердити ураження літака українськими силами, оскільки «ще з’ясовують інформацію».
Російські ЗМІ та телеграм-канали, посилаючись на Міноборони РФ, заявляють, що на борту збитого Іл-76 перебували 65 українських військовополонених для подальшого обміну. Також на борту нібито були 6 членів екіпажу та 3 супроводжуючих. В Росії стверджують, що на 24 січня планувався великий обмін полоненими, яких транспортували цим літаком. Мовляв, українську сторону про це заздалегідь попередили.
Представник ГУР Андрій Юсов у коментарі «Радіо Свобода» підтвердив, що на 24 січня готувався обмін полоненими. Він також зазначив, що інформація про перебування на борту Іл-76 військовополонених наразі перевіряється.
Оновлення (17:46, 24.01.2024) У ГУР заявили, що 24 січня не відбувся запланований обмін полоненими. Там не мають достовірної інформації про пасажирів літака. Зі свого боку українська сторона виконала всі домовленості щодо обміну, проте Росія не попередила про деталі транспортування полонених, що ставить під загрозу їх безпеку, зазначили в ГУР. Там вважають, що це може бути спробою Росії дестабілізувати ситуацію в Україні.
Читайте також
- «Одна з наймасованіших атак» — Синєгубов про наслідки обстрілу Харкова 23 січня