Сьогодні у Харкові зафарбували мурал із Єсеніним на вулиці, яка все ще названа на честь цього російського письменника.
«Дякуємо за роботу чудовій художниці Діні Чмуж. За вирішення організаційних моментів Міллі Денчик, а за надану фарбу – Капаролу», – коментують у телеграм-каналі Деколонізація.Україна.
Зазначимо, що в липні 2023 набув чинності закон про деколонізацію. Цей Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» є важливим кроком у питанні дерусифікації і деколонізації.
Що зміниться?
Відтепер місцеві ради мають 6 місяців, аби остаточно прибрати всі російські імперські назви географічних об’єктів, вулиць та парків. З’явилася нова вимога щодо демонтажу пам’ятників, пов’язані із Росією та її культурою. Винятком є лише об’єкти з Державного реєстру нерухомих памʼяток.
Вперше законодавчо закріпили терміни російської (імперської) колоніальної політики, русифікації, символіку російської імперської політики та українофобію.
Читайте також
Колишній парк Горького в Харкові перейменували вдруге. Відтепер він називатиметься «Центральний парк».
Декомунізація триває: облрада підтримала перейменування Ватутіне на Залужне. На сесії Харківської обласної ради «за» проголосували 76 депутатів.
У Харкові замалювали мурал з Пушкіним. Портрет російського поета, що розташований недалеко від метро «Пушкінська», зафарбували.