Сьогодні, 27 січня, у Харкові відкрили другу підземну школу. Зараз тут навчається 750 дітей, а після завершення другої частини будівництва школа прийме майже тисячу учнів. Про враження школярів та вчителів — читайте у репортажі.
Нова підземна школа має просторіші класи, інклюзивну та ресурсні кімнати. Вона побудована за допомоги від уряду Тайваню та підтримці міжнародних партнерів.
«Тайвань виділив два мільйони доларів, також ми додали з міського бюджету 10 мільйонів гривень. Загалом вартість будівництва цієї підземної школи 80 мільйонів гривень», – розповідає міський голова Ігор Терехов.
Завершити другу частину будівництва школи планують за місяць. По завершенню тут буде 17 класів для навчання, наразі відкриті дев’ять.
«Є щось важливіше за цифри й технічні рішення – це атмосфера. Сьогодні один хлопчик сказав: «Тут краще, ніж удома». Спочатку я не зрозумів, як це можна сприймати. Але потім усвідомив, що, мабуть, це все ж таки найвища похвала. Значить, ми створили місце, де діти почуваються захищеними й щасливими», – говорить мер.
Злата Кузьмінова з 5-Г класу говорить, що у школі їй подобається – тут добрі вчителі, які завжди можуть пояснити незрозумілу тему. Дівчинка ділиться, що їй легше сприймати інформацію за партою, ніж за комп’ютером, а тому офлайн навчання їй більше до душі.
Однокласниця Злати, Ірина Євтушенко, рада піти до школи та поспілкуватися з друзями.
«Мені дуже подобається, тут є мої друзі, однолітки. Дуже відчувається різниця: у школі ти набагато краще навчаєшся, ніж за комп’ютером», – запевняє дівчинка.
Вчителька української мови Лариса Олександрівна також задоволена першим днем навчання у підземній школі.
«Я спочатку дуже хвилювалася, але коли я побачила дітей, їхні щирі посмішки, потрапила в їх живі обійми, хвилювання пройшло. Тепер у школі ми можемо краще комунікувати, розуміти, що дітям незрозуміло або де треба допомогти. У дітей є зоровий контакт з вчителем, вони можуть одразу наживо поставити питання, зацікавленість дітей більша», – говорить викладачка.
Нагадаємо, першу підземну школу відкрили у травні 2024 року. приміщення школи має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни.
Читайте також
- У безпечному освітньому просторі на Харківщині навчається 314 учнів.
- У Харкові дефіциту вчителів немає — міський департамент освіти.