У харківському шпиталі прооперували 41-річного військовослужбовця Олександра, який вижив після 36 діб із турнікетом на пораненій нозі. Лікарі кажуть, що ніколи раніше не бачили таких випадків. Тепер його готують до відправлення на захід України для подальшої реабілітації.

Про це повідомили у соцмережах військового госпіталю Харкова.

Там зазначили, що понад місяць 41-річного Олександра не могли евакуювати з позицій під Вовчанськом. Увесь цей час на його правій нозі був щільно затягнутий турнікет. Зазвичай їх рекомендують накладати не більше ніж на дві години, додали лікарі.

«Людина вижила за рахунок правильного менеджменту турнікету. Якби турнікет не наклали або зробили би це неправильно, людина би померла. Я думаю, що навченість військовослужбовців зростає», — пояснив заступник начальника з медичної частини Військово-медичного клінічного центру Північного регіону В’ячеслав Курінний.

Він додав, що цей випадок може свідчити про те. що кваліфікація військових поступово зростає, а війська наповнюються людьми, які пройшли базове навчання і розуміють, що і як робити при отриманні поранення.

Додається, військовослужбовця, який родом з Хмельниччини, але воював на Харківському напрямку, доставили до лікарні притомним, однак у важкому стані. Після проведеної операції він лишився живим. «Але, на жаль, виконана ампутація тої ділянки кінцівки, яка була з турнікетом. Утім, якби цей турнікет зняли, пацієнт би помер», — повідомили у госпіталі.

військовий
Військовий Олександр / Фото: військовий госпіталь Харкова

У повідомленні також додали, що на момент приїзду Олександра до лікарні, в нього уже розпочалась гангрена, відмирання кінцівки з гнійним ускладненням. 

«Тому в нього були інтоксикація, зневоднення, анемія, гіпоальбумінумія, і взагалі він дуже схуд. Але йому дуже пощастило», — додав Дмитро Сітченко, хірург, який оперував бійця.

Та він вважає, що такі ускладнення — це найменше, що могло статися з людиною після 36 діб із турнікетом на пораненій нозі.

Уже після операції Олександр розповів, що отримав поранення, наступивши на міну, ймовірно, пелюстку. А турнікет йому наклали побратими, бо сам би він не зміг. Вивезти його змогли лише тоді, коли погіршилась погода і на певний час «замовкли» дрони.

«Я усвідомлював ще з другого дня після поранення, що втрачу ногу. І вже не зациклювався на цьому. Хотів жити, хотів до родини, до синів. У мене двоє синів. Старшому 12, меншому лише 2 рочки. Це мене і тримало», — поділився Олександр.

Попереду в нього — медична евакуація на захід країни та протезування.

Попередній рекорд, який нещодавно зафіксували також у харківському шпиталі, становив 24 доби з турнікетом на руці.

Читайте також