Уже в понеділок, 4-го вересня, учні підуть до школи на станціях метро.
У таких шкільних класах встановили освітлення, металопластикові вікна та двері, системи рекуперації повітря, шумоізоляцію та туалетні кімнати. До метро учнів підвозитиме шкільний автобус, який забиратиме біля шкіл. Дітей годуватимуть безплатно коштом міського бюджету. Приміщення охоронятимуться, а дітей супроводжуватимуть тьютори.
«Основне, що стосується вимог – це безпека наших дітей. Коли ми отримали всі необхідні документи, що тут, у метро, безпечно, а метро є найбільш безпечним місцем у Харкові, почали все облаштовувати. Тут облаштоване все за нормами для справжньої школи», – коментує міський голова Харкова Ігор Терехов.
За словами очільника Харкова, наразі в місті знаходиться приблизно 50 тисяч учнів, що становить 49% від загальної кількості школярів обласного центра.
Понад третина дітей, які навчатимуться в метро – першокласники. Школярі ходитимуть у «метрошколу» декілька разів на тиждень у дві зміни. Перша – з 9 по 12 годину, друга – з 13 по 16.
Зазначимо, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну навчання було дистанційним у всіх закладах освіти Харківської області. У Харкові більшість шкіл розпочнуть і цей навчальний рік у віддаленому режимі через відсутність необхідних укриттів.
Читайте також
Перший дзвоник у метро. Як школярі у Харкові зустрічають День знань. У метрополітені для учнів початкових та 11-х класів провели символічну лінійку. Її відвідало близько 400 дітей з усіх районів Харкова.
Терехов підтримує перейменування харківського ліцею на честь Андрія «Джуса» Пільщикова. Міський голова Харкова підтримує перейменування закладів на честь людей, які загинули захищаючи Україну.
У Харкові планують побудувати укриття на 450 учнів. Міський голова Ігор Терехов зазначив, що це укриття виключно для школярів і буде знаходитися в одному з районів Харкові на пришкільній території. Вартість такого бомбосховища становитиме 56 мільйонів гривень.