Сьогодні, 5 лютого, депутати Харківської міської ради на позачерговій сесії підтримали створення Департаменту по роботі з внутрішньо переміщеними особами.

Про це повідомили у міськраді.

Тепер, за їх словами, департамент сприятиме вирішенню проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб, інтеграції ВПО на території Харківської міської територіальної громади та їх залученню до процесів ухвалення рішень.

Нагадаємо, відповідно до даних Міністерства соціальної політики України, наразі виплати можуть отримати всі ВПО лише протягом шести місяців. Після — 2 тисячі щомісяця виплачують лише пенсіонерам, неповнолітнім, людям, які мають інвалідність, або опікуються людьми з інвалідністю, а також багатодітним родинам.

«Якщо ми говоримо про допомогу ВПО сьогодні, то цим займаються в абсолютній більшості благодійні фонди, а не держава. Від держави є виплати, але категорії людей, які можуть їх отримати, обмежені. У 2025 році їх знову скоротили», — прокоментувала координаторка напряму правозахисту благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Матвійчук.

Коли люди, яким виплати не передбачені, потребують допомоги, вони можуть додатково обґрунтувати потребу в фінансовій підтримці від держави і поновити її. Кожен такий випадок юристи розглядають окремо. 

Юлія Матвійчук наголосила, що їхній фонд надає безкоштовну юридичну допомогу для ВПО, у тому числі тих, хто хоче поновити підтримку. Запит на консультацію можна лишити за номером 0 800 332 614. 

Читайте також

  • «Росіяни просто нас виганяли з дому»: Як переселенки з Луганщини облаштовуються у близькому до фронту Харкові.
  • Між благодійними фондами та людьми: як у Харкові працює Координаційний гуманітарний центр.