Рівень тіньової економіки в Україні досі становить близько 30-40%, що щорічно призводить до втрат державного бюджету у розмірі 450-500 мільярдів гривень.
Про це Ґвара Медіа повідомила виконавча директорка Спілки українських підприємців Катерина Глазкова.
За її словами, саме боротьба з тіньовими схемами має стати головним завданням Бюро економічної безпеки, створеного у 2021 році для заміни податкової міліції та запобігання економічним злочинам.
«У фокусі планів Бюро економічної безпеки на 2025 рік – відшкодування збитків державному бюджету на суму 1500 мільйонів гривень [оновлено за уточненими даними від СУП — ред.]. Задля досягнення цієї мети передбачалася активна слідча робота, яка, зокрема, торкнулася б і регіонального бізнесу», – розповіла Глазкова.
Вона підкреслила, що реальний ефект має полягати не в кількості кримінальних справ, а у зменшенні тіньової економіки та зростанні надходжень до бюджету. За оцінками експертів, це могло б дати додатково 200-250 мільярдів гривень на рік.
«Результатом діяльності БЕБ мають бути встановлені рівні для всіх правила гри, ніхто не обманює державу на сплаті податків, не паразитує на її видатках, маємо обґрунтовані тарифи та економічні стимули для розвитку підприємництва», – зазначила Катерина Глазкова.
Нещодавно уряд не призначив обраного комісією керівника Бюро економічної безпеки (БЕБ). Сам Цивінський хоче дізнатись про «безпекову оцінку» від СБУ, а комісія з добору чекає на офіційне повідомлення щодо відхилення пропозиції.
Журналістки Ґвара Медіа розбиралися, як це рішення уряду вплине на український бізнес та міжнародну фінансову допомогу — читайте у матеріалі.
Читайте також
- ДБР оголосило керівнику ЦПК Шабуніну про підозру в ухиленні від військової служби та шахрайстві.
