Британське онлайн-видання The Independent зняло документальний фільм «The Body In The Woods», в якому розповідає про мобільні ДНК-лабораторії в Україні, які «змінюють науку на війні».

Процес ідентифікації тіл знімали у Харківській області, де працює п’ять мобільних ДНК-лабораторій. Вони значно пришвидшили процес упізнавання тіл в Ізюмі, де знайшли найбільше масове заховання з початку повномасштабної війни. Крім того, у фільмі покажуть діяльність двох Київських лабораторій.

ДНК-матеріал / Денис Глушко, Ґвара Медіа

Завдяки новітнім технологіям, час ідентифікації загиблих на війні скорочується «з років до годин». Щонайменше дев’ять ДНК-машин можуть їздити у фургонах разом із правоохоронцями, щоб збирати докази у реальному часі. Ці мобільні ДНК-лабораторії надали уряд Франції та благодійний фонд Говарда Баффета.

«Це надсучасне устаткування дозволить протягом доби зробити порівняльний тест ДНК. Наразі у людей відбирають зразки. Одразу ми можемо проводити 5 таких аналізів. Результати зберігатимуть на флеш-накопичувачі та потім порівнюватимуть зі зразками, які відбираємо в ексгумованих тіл. І зробимо автоматичне порівняння», – додає заступник начальника ГУНП в Харківській області – начальник слідчого управління Сергій Болвінов.

Раніше правоохоронці відправляли ДНК-зразки в лабораторії на заході України або за кордон, що затягувало процес ідентифікації тіл на декілька років. А зараз дослідження триває 92 хвилин і цей пристрій видає дані про ДНК-профіль особи, пояснює начальник відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління ГУНП в Харківській області Богдан Бурбело.

The Independent наголошує на тому, що нові технології значно полегшують і прискорюють роботу науковців та правоохоронців в часи війни.

  • Як працюють ДНК-лабораторії, що ідентифікують ексгумовані тіла в Ізюмі, читайте в матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.