За словами мера Харкова Ігоря Терехова у Харкові намагаються децентралізувати системи життєзабезпечення міста. Деяке обладнання вже встановлено.

Про це він повідомив у ефірі телемарафону 24 листопада.

Терехов розповідає, що внаслідок знищення російськими обстрілами об’єктів критичної інфраструктури Харків зараз не має власної генерації електроенергії та отримує її з інших регіонів.  

«У місті вже встановлене деяке обладнання. Ми співпрацюємо з міжнародними партнерами, в тому числі виробниками такого устаткування, адже в Україні його не виготовляють. Нам необхідно створити «енергетичний острів», щоб не залежати від інших регіонів», – зазначив мер.

Про створення «енергетичного острова» уперше заговорили влітку 2024 року.

23 жовтня, Харків підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку, яка передбачає 25 мільйонів євро кредитних ресурсів та 10 мільйонів євро безповоротного гранту для підтримки ліквідності бюджету міста. За словами Терехова, кошти спрямують на підтримку комунальних підприємств, а вивільнені – на посилення енергетичної безпеки міста.

Світло на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Читайте також

  • Вісім громад Харківщини залишаються без опалення — Синєгубов.