Харківський незалежний театр «Нафт» готує виставу про Розстріляне Відродження «ХАРТЕДЕ 20», у якій розкажуть та покажуть заборонені імена українських авангардистів, розказала журналістам Ґвара Медіа представниця театру.

Прем’єра відбудеться 27, 28 та 28 серпня в Центрі нової культури Some People.

Назва вистави «ХАРТЕДЕ 20» розшифровується як Харківська театрально-дослідницька експедиція у 20-ті.

«Ми шукали назву, що за формою відсилала б до періоду, який ми досліджуємо. Врешті, назву створила режисерка вистави Ніна Хижна, надихнувшись назвами літературних об’єднань 1920-тих років (як, наприклад, ВАПЛІТЕ)», — розповіла драматургиня Люба Ільницька.

Глядачі спостерігатимуть на сцені за трьома переплетеними історіями: на сцені оживають образи Курбаса, Йогансена, Хвильового, Чистякової та Семенка, а сцени з їхніх творів поєднуються з рефлексіями акторів, які повʼязують минуле з теперішнім.

У «ХАРТЕДЕ 20» актори та акторки пов’язують минуле із сьогоденням, щоби показати, як уявні світи з творів мистецтва перетворюються на реальне теперішнє, закарбоване в наших тілах, щоденних рішеннях, назвах, прапорах і територіях.

Виставу супроводжуватиме живе музика, композитором якої став Дмитро Малий.

Придбати квитки можна знайти на сторінці театру «Нафта» в instagram у шапці профілю.

Матеріали підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора

Більше про театр «Нафта»

Це, як кажуть самі його творці, «незалежний альтернативний театр в Харкові». Його створили у 2018 році, як відкриту театральну платформу, де немає фіксованої трупи та класичних канонів. Будь-які актори, режисери, музиканти, хореографи, художники можуть долучитися до «Нафти» зі своєю ідеєю, зібрати команду та реалізувати власний проєкт. Завдання на сцені — «розривати стандарти, згризати рамки та горіти по суті».

Нагадаємо, у межах резиденції «Слово» арткритик Борис Філоненко та дизайнер Данило Штангеєв створюють серію коротких коміксів «Рахувати Харків». Героєм першого випуску став харківський дизайнер, художник-графік, та монументаліст Василь Єрмілов. Він був одним з представників українського авангарду, поєднував абстрактні мотиви з українськими. Квартирник із презентацією першого епізоду видання відбувся 22 червня.

Читайте також