Головнокомандувач збройних сил України Олександр Сирський сказав, через багатомісячні затримки в постачанні військової допомоги США в Україні фіксується нестача боєприпасів.
Про це він розповів в інтервʼю для американської телекомпанії CNN.
За його інформацією, армія РФ зараз має перевагу в авіації, ракетах, артилерії, особовому складі, танках та бойових машинах піхоти. Тож наявність такої матеріальної переваги у росіян змусила Україну стати «розумнішою та ефективнішою» у веденні війни.
«Ми не можемо воювати так, як росіяни, тому ми повинні використовувати передусім максимально ефективний підхід, застосовувати свої сили й засоби з максимальним використанням особливостей місцевості, інженерних споруд, а також використовувати технічну перевагу», — пояснив він.
Тому, за словами Сирського, першочерговим завданням держави є збільшення кількості військових. Водночас головнокомандувач додав, наразі бійці отримують менше підготовки перед відправленням на поле бою, ніж йому хотілося б.
«Звичайно, кожен хоче, щоб рівень підготовки був найкращим, тому ми готуємо висококваліфікованих професійних військових. Водночас динаміка на фронті вимагає від нас якнайшвидшого відправлення призваних військовослужбовців», — наголосив Сирський.
Він пояснив, що мобілізовані один місяць здобувають базовий військовий вишкіл, а потім від пів місяця до цілого місяця — спеціалізовану підготовку перед тим, як їх відправляють на війну.
Журналісти CNN також згадали про оновлений закон про мобілізацію. Вони написали, що прийняття українським урядом «суперечливого закону, згідно з яким усі чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані стати на військовий облік і постійно мати при собі свої облікові документи – спроба зробити процес найму більш прозорим і справедливим».
Більше про мобілізацію
18 травня 2024 року набули чинності зміни до законодавства щодо військового обліку та мобілізації, зокрема було встановлено обов’язок уточнення військово-облікових даних. Останні 3 місяці, за такі порушення могли оштрафувати від 17 тисяч грн до 25 тисяч грн.
Крім того, усі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні були оновити свої облікові дані. За даними Міноборони, це зробили 4 690 496 військовозобов’язаних.
Нагадаємо, журналісти Ґвара Медіа провели робочу зміну з працівниками територіального центру комплектування у Слобідському районі міста Харків. Двоє чоловіків, ветерани війни з позивними «Док» та «Конан» показали як відбувається перевірка військового обліку цивільних, розповіли свої думки про мобілізацію, ухилянтів та службу в армії.
Читайте також
- Територіальні центри комплектування від початку 2024 року склали більше 11 тисяч штрафів за порушення правил військового обліку. Це вже більше, аніж за весь минулий рік.
- СБУ затримала харків’янина, який, ймовірно, підроблював документи для ухилення від мобілізації.