Головнокомандувач ЗСУ сказав, що внаслідок аудиту внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу питання про «мобілізацію 500 тисяч українців» було переглянуто в бік суттєвого зменшення. Проте точну цифру потреб армії в людях Сирський не назвав.
Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців.
— Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю «Укрінформ».
Наразі військове керівництво переглядає чисельність певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності. Як зазначив Сирський, це дало змогу вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин. Окремо головнокомандувач ЗСУ зауважив, що військові фізично й морально виснажуються в ході бойових дій.
Але й при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи. Та війна, яку ми вимушені вести проти російських загарбників, – це війна на виснаження, війна логістики.
— Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю «Укрінформ».
Також генерал-полковник наголосив: ті громадяни, які мобілізуються до війська, не потрапляють відразу на фронт. Спеціальними винятками є люди з бойовим досвідом. Більшість мобілізованих прибувають до навчальних військових частин та центрів. Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84% від загальної кількості мобілізованих. Лише після цього їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності.
Що відомо про «мобілізацію 500 тисяч українців»
- У грудні 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив, що на одній з останніх засідань Ставки верховного головнокомандувача військові пропонували мобілізувати додатково ще 450-500 тисяч людей.
- У січні глава держави зазначив, що не бачить потреби мобілізувати пів мільйона людей.
- У березні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що оцінка показала, що такий масштаб мобілізації не є необхідним, враховуючи ротації, які відбуваються на лінії фронту, і надходження озброєння.
Читайте також
Харків’янин, який ухилявся від призову на військову службу отримав три роки ув’язнення. Київський окружний суд визнав винним 31-річного чоловіка в ухиленні від мобілізації. Йому призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
Станом на січень 2024 року майже 105 тисяч чоловіків мобілізаційного віку продовжують навчання в українських закладах вищої освіти.