Прокурорка САП зачитала обвинувальний акт нардепу Одарченка: його підозрюють у хабарі криптовалютою

Денис Глушко - 25 Червня 2024 | 13:42

У Вищому антикорупційному суді прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Єлена Дроботова зачитала обвинувальний акт народному депутату Андрію Одарченку про надання ним неправомірної вигоди колишньому голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму за статтею 368 Кримінального кодексу України. Про це повідомляє журналіст Ґвара Медіа із зали судового засідання.

Мова йде про перерахування на рахунок Найєма неправомірної вигоди у розмірі 0,39 біткойна, що на час вчинення операції було еквівалентом 10 030 доларів.

Судове засідання у Вищому антикорсуді щодо нардепа від партії «Слуга народу» Андрій Одарченко, якого обвинувачують у хабарі криптовалютою / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Сторони визначили такий порядок розгляду справи:

  • письмові докази (спочатку надає сторона обвинувачення, а потім захисту);
  • документи та речові докази;
  • допит свідків;
  • судові дебати.

«Хочу звернути увагу, що там була згадка про Данилівку 116 – це 116 мільйонів на відбудову навчального корпусу в Данилівці. Це саме той об’єкт, про який ітиметься під час дослідження наступних матеріалів в цьому кримінальному провадженні. […] Ця розмова дуже інформативна в тому плані, що саме він говорить про те, що треба на цьому об’єкті заробити до 20%, але не більше, щоб їх не впіймали. Що компанії будівельні дадуть долю, ми самі вибираємо підрядників. Це підтверджує ті обставини, що ініціатива про надання неправомірної виходить від Одарченка», – розповідає прокурорка САП Єлена Дроботова.

За її словами, він ініціативно заводить розмову про Терехова та інші об’єкти в Харкові, про Закарпаття та про пункти пропуску і що він може звернутися до Гетьманцева, щоб передали ці пункти пропуску Агентству відновлення.

Запис розмови ексголови Держагентства відновлення Мустафи Найєма та нардепа від партії «Слуга народу» Андрій Одарченко, якого обвинувачують у хабарі криптовалютою / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Прокурорка додає, що саме в цій розмові була озвучена перша пропозиція про надання неправомірної вигоди у криптовалюті за забезпечення прийняття рішення комісією е з приводу погодження виділення коштів з Фонду відновлення Одарченком на Державний біотехнологічний університет, зокрема на об’єкт в Малій Данилівці в розмірі 116 мільйонів гривень.

«Що стосується 20%. […] Він спитав: як ти хочеш типу вкрасти ці 20%. Ні, ми це не збираємося робити. Це будівельні компанії, якщо ставити тендер і за 116 мільйонів зробити скільки планували, щоб не було завищення цін, то виграє будь-яка компанія, тому що не було ніякої різниці, адже всі компанії думають, що там були якісь відкати і так далі. Це не значить, що планували заробляти і красти гроші. Це нехай будівельні компанії розбираються у рамках своїх прибутків», – відповідає нардеп на слова прокурорки.

Одарченко відмовився надати коментар журналісту Ґвара Медіа за результатами засідання. Наступне засідання відбудеться об 11:00 28 червня 2024 року.

Що відомо про розгляд справи

21 листопада 2023 року Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу Андрія Одарченка.

Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар тодішньому голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».

Нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».

Мустафа Наєм відмовився коментувати справу з хабарем. На питання журналістці Ґвара Медіа він відповів, що це таємниця слідства.

22 листопада 2023 року ВАКС обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці та при цьому визначив заставу в 15 мільйонів гривень, яку внесли за нардепа за декілька днів.

Про Андрія Одарченка

Нардеп народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Він є доктором технічних наук та професором. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (Салтівський район Харкова) від партії «Слуга народу». Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

В.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради закладу вищої освіти.

На цю тему

«Це болісне питання»: міністр освіти і науки України Оксен Лісовий прокоментував ректорство в ДБТУ нардепа Одарченка в Харкові. Громадський активіст оскаржує посаду ректора Державного біотехнологічного університету, яку займає народний депутат Андрій Одарченко.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.