Аварій на українських дорогах минулого року не поменшало, однак змінилася їхня географія.
Про це заявили аналітики Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).
Всього за 2022 рік сталося понад 18 тисяч ДТП. Це на чверть менше за показники позаминулого року. Поменшало і смертей на дорогах порівняно з 2021:
- летальних випадків – на 14%
- людей, які отримали травми – на 22%.
Однак є нюанс, наголошують у ЦЕДЕМ. Статистичні дані 2022 не охоплюють окуповані регіони та території, де велися активні бойові дії. Зокрема:
- Харківську,
- Луганську,
- Донецьку,
- Запорізьку,
- Херсонську
- та Миколаївську області.
Наприклад, кількість ДТП у цих регіонах майже не зафіксована або суттєво знижена. Оскільки жителі переміщувалися до безпечніших областей через наступи російських окупантів. Водночас у Львівській області кількість смертей зросла:
- внаслідок ДТП – на 36%,
- травм – на 15%.
За словами першого заступника начальника патрульної поліції Олексія Білошицького, через війну з’явилися додаткові фактори небезпеки на українських дорогах:
- блокпости, що встановлені з порушенням прийнятих норм,
- відсутність вуличного освітлення, що збільшила кількість ДТП з пішоходами на 25%.
У сфері пасажирських перевезень за 10 місяців минулого року сталося 744 ДТП за участю ліцензованих перевізників. У них загинули 86 осіб, 507 – отримали травми.
«Під час війни збільшилась кількість нелегальних перевізників, які завдають фінансових збитків легальним перевізникам і бюджету України, а пасажири наражаються на небезпеку. У прикордонних регіонах на заході країни побільшало автомобільних перевезень, наразі 56% усіх товарів в Україні перевозиться автомобільним транспортом», — повідомив заступник голови Держслужби з транспортної безпеки Юрій Марценишин.
Головною причиною аварій залишається надмірна швидкість. За даними поліції, у першій половині минулого року понад 44% ДТП сталися саме через перевищення швидкості.
- У Польщі спростили умови для українських водіїв.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.