Харків завчасно підготувався до можливих енергетичних криз, тоді як Київ виявився значно менш готовим.

Про це повідомив міністр економіки Денис Шмигаль під час прямого етеру на каналі Рада.

За словами Шмигаля, до підготовки Харкова були залучені обласна та міська влада. У місті розгорнули мобільні котельні та забезпечили розподілену генерацію, що дозволяє реагувати на кризові ситуації в енергетиці.

Водночас Київ, як зазначив посадовець, був підготовлений значно слабше. За його словами, столиця фактично не була готова до енергетичних викликів, тому наразі доводиться вдаватися до кризових заходів.

Шмигаль наголосив, що Міністерство енергетики відповідає за формування політики справедливого розподілу енергоресурсів, захист енергооб’єктів і розвиток генерації. Окрему увагу він звернув на необхідність координації з органами місцевої влади та Міністерством розвитку громад, територій та відновлення.

Посадовець додав, що уряд готовий до реагування на ситуацію, а питання енергетичної безпеки перебуває на контролі керівництва держави.

Нагадаємо, 14 січня депутати Верховної Ради проголосували за призначення Дениса Шмигаля на посаду міністра енергетики України. «За» проголосували 248 нардепів.

Читайте також