Письменник та військовий Сергій Жадан написав новий вірш, який присвятив 1000 днів із моменту заснування добровольчого підрозділу «Хартія», що став основою 13-ї бригади Національної гвардії. Поезія стала частиною відеокампанії бригади.

Про це повідомили у пресслужбі бригади «Хартія».

Вони зазначили, що починають відеокампанію за участі молодшого сержанта «Хартії» Сергія Жадана, для якої він спеціально написав поезію. Її слоган «Доклади руку до “Хартії”», а мета — зібрати 13 мільйонів на дрони Mavic 3T та інші потреби військових бригади.

Крім того, у межах цієї кампанії також організували розіграш пам’ятних лотів, серед яких речі від Сергія Жадана, Андрія Шевченка, Святослава Вакарчука, Івана Уривського, Євгена Клопотенка та Олександра Рудинського. Також можна отримати унікальні подарунки, зокрема набори марок з присвятою “Хартії” від Сергія Майдукова, а також вітражі від харківської художниці Валентини Гук, створені з битого скла із Держпрому, пошкодженого під час нещодавніх атак на Харків.

Задонатити на потреби «Хартії» можна за посиланням.

Про бригаду «Хартія»

Після початку широкомасштабного російського вторгнення у 2022 році у Харкові створили добровольче формування територіальної громади «Хартія», що входило до 127-ї бригади ТРО. Підрозділ брав участь у боях за Харків і на Харківщині. Крім цього, взимку 2022 року бійці воювали під Бахмутом. 

На початку 2023 року підрозділ був переформований на 13-ту бригаду НГУ. У 2024 році бригада воювала в районах Очеретиного, Серебрянського лісництва, і на півночі Харківщини.

Так, за листопад 2024 року на Харківському напрямку бійці «Хартії» знищили та завдали поранень 360 російським військовим, а також знищили та пошкодили майже 200 одиниць військової техніки.

Всього за минулий місяць «Хартії» вдалося знищити 161 російського військового та ще 199 поранити.

Також бійці бригади знищили та пошкодили 199 одиниць російської військової техніки та озброєння.

Читайте також

  • Укрпошта погасила марку, яка була випущена на честь бригади «Хартія».
  • Харківська бригада «Хартія» створила бібліотеку для бійців.