Протягом тижня з 11 по 18 грудня на Харківщині знешкодили 437 вибухонебезпечних предметів. За даними речника ДСНС Харківщини Євгена Василенка, сапери виїжджали на знешкодження мін 197 разів.

Наразі в регіоні працюють сапери зведеного загону ДСНС (32 піротехнічних розрахунки, 163 сапери та 68 одиниць техніки). З початку війни піротехніки обстежили понад 4244 га території, з них за допомогою машин механізованого розмінування – 135 га, 2979 км ЛЕП, 4024 домогосподарства, де виявлено та знешкоджено 86 304 вибухонебезпечних предметів.

У Харківській області з початку повномасштабного вторгнення РФ 52 людини загинуло та 196 травмовано внаслідок підриву на мінах чи вибухонебезпечних предметах.

За даними Міністерства внутрішніх справ станом на початок грудня у Харківській області обстежено 76.05 км² території, виявлено та знешкоджено 94 957 вибухонебезпечних предметів.

Нині в Україні обстежено близько 0,94% від орієнтовної загальної площі – 174 тисячі км². Це більше ніж площа Греції (131 тисячі км²) чи Болгарії (близько 111 тисяч км²). З такою ж швидкістю розмінування для повного обстеження України включно з окупованими територіями потрібно приблизно 210 років.

Протягом минулого тижня сталося два випадки підриву на вибухонебезпечних предметах:

  • 15 грудня в селі Донецьке Ізюмському районі стався вибух невідомого вибухонебезпечного предмета. За попередніми даними 15-річний підліток, гуляючи в лісі, знайшов вибуховий пристрій, який здетонував в його руках. Хлопець отримав вибухові травми обох рук.
  • 17 грудня стався вибух невідомого вибухонебезпечного предмету в селі Глушківка Купʼянського району. За попередніми даними 29-річний чоловік на власному подвірʼї підірвався на невідомому вибуховому пристрої. Його доставили до обласної лікарні.

Читайте також

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».

Розмінування України: скільки територій очистили від мін — інфографіка. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну підрозділи розмінувальників ДСНС на території України виявлено та знешкоджено понад 746 тисяч вибухонебезпечних предметів.